Naše stránky pro Vás připravujeme. V provozu budou od 20. září. Těšíme se na Vás

kdo jsme

Galerie Fotorenesance

S nápadem Galerie Fotorenesance v Praze, přišel roku 2022 profesor Petr Cetkovský, ředitel nemocnice v Praze.
Poté jsme, společně s kamarádem Richardem Klimentem, hledali vhodné místo, až jsme navázali přátelství a pak i spolupráci s „Clubem 3. břeh.“
Galerie se nachází v Nitranské ulici č.13 na Vinohradech, tedy v širším centru Prahy. Galerie má v plánu vystavovat současné autory, fotografy a výtvarníky, kteří tím, že se rozhodli společně představovat svou tvorbu, nesou kůži na trh. Stávají se tak určitými neformálními a někteří i formálními členy tohoto Sdružení Fotorenesance. Neboť je jím tímto každý, kdo má zájem tvořit a sdílet svůj vnitřní svět s ostatními způsobem sobě vlastním…
Nebudou chybět ani workshopy či zajímavé přednášky jednotlivých tvůrců z oboru fotografie a dalších uměleckých osobností. Nebráníme se ani multimediálním projektům. Vše se dozvíte z našeho webu, nebo při první návštěvě Galerie Fotorenesance. O organizačním a duchovním lídrovi galerie se můžete více dočíst na adrese fotorenesance.cz.
Věříme, že se Galerie Fotorenesance stane vaším oblíbeným místem a že uspokojíme vaše představy o fungování moderní platformy v oblasti fotografie.
Těšíme se na vaši návštěvu a také na jakékoliv připomínky a názory.

 

 

připravujeme

První výstava Galerie Fotorenesance

Podzim 2023 je startovací datum zrodu této nové kulturní aktivity, která nabízí zážitky z výstav, setkání autorů, hudebních, literárních a výtvarných programů a především akce spojené s fotografováním. Předstupněm této galerie je totiž vznik Ateliéru Fotorenesance v roce 2005. Zpočátku šlo o volné sdružení výtvarníků a v časech, kdy tomu doba přála, jsme zde s kolegy téměř denně zvětšovali fotografie a pořádali výstavy a doprovodné akce na přilehlém dvoře.
V roce 2014 započalo svou činnost Nakladatelství Fotorenesance, kde vycházejí knihy a publikace autorů jako jsou např. Josef Sudek, Jaroslav Rössler, Petr Helbich, Jiří Bartoš, Jan Reich, František Dostál, Alfred Stieglitz a mnozí další.
Od té doby se Ateliér Fotorenesance několikrát stěhoval, až si našel své místo nedaleko Plzně, v Sedlci u Starého Plzence, téměř na kraji lesa, blízko luk, vod a hájů.
Sezónu zahájíme vernisáží naší první výstavy v úterý 3. října 2023 od 18:00. Vystavující autory se Vám pokusíme představit jejich drobnými medailónky níže na stránkách.
V listopadu nás poctí svou výstavou Petr Brukner z divadla Járy Cimrmana.