Publikace autorů vydané nakladatelstvím Fotorenesance

 

Nápad vydávat rozměrem malé fotografické monografie známých fotografů již prošel třemi obdobami v různých časových intervalech.
V roce 1980 se mi dostala do rukou knížka Zdenko Feyfara vydaná v Odeonu. Přestože svým formátem byla malého rozměru, svým obsahem vystihovala vše o autorovi.
Později jsem pořídil ostatní jako Jana Lauschmanna, Adolfa Schneebergera a další a také ty monografie, které vycházely v 50. a 60. letech tištěné ještě technikou hlubotisku. Eva Fuková, Vilém Reichmann, D. J. Růžička a jiní.
Později na tuto edici navázal Viktor Stoilov z nakladatelství Torst a já jsem si tak doplnil řadu dalších kvalitních publikací československých fotografů.
Tato edice však byla nedávno ukončena.
Rád bych vám nyní představil novou řadu fotografických monografií, které dosud vyšly v nakladatelství Fotorenesance a věřím, že vás obohatí.
Myslím, že je vhodné uvádět na scénu i autory,  kteří, byť je u nich talent již rozpoznán,  zatím neměli možnost,  až na výjimky,  se etablovat ve fotografickém světě.
Mnohdy jejich snímky končí v šuplíku, počítači nebo na kartě…
Chceme-li však dále pokračovat ve fotografické tradici, jakou naše země díky takovým velikánům jako Josef Sudek, Jaromír Funke, František Drtikol, Jan Svoboda a další měla a má, je potřeba objevovat ty, kteří tuto tradici ponesou dál.
První titul edice vyšel v době, kdy jsme si připomínali 125 let od narození a 45 let od úmrtí Josefa Sudka.

Karel Koutský

Kliknutím na obrázek se vám ukáže obálka. Kliknutím na podtitul spustíte prohlídku knihy.

Petr Cetkovský

Z amerických měst

Petr Cetkovský

Fotografie

František Dostál

Fotografie 1965 – 1980

Petr Helbich

Fotografie

René Hrala

Éter

Simona Jurášková

Různými směry

Karel Koutský

Fotografie

Jan Reich

Paris 1969 – 1970

Tomáš Straka

Fotografie

Alena Vykulilová

Svět v bílém

Všechny tituly jsou ve formátu 150 x 150 mm v rozsahu cca 88 až 120 stran, brožované s chlopněmi, vytištěné na kvalitním natíraném papíru.

připravujeme

Petr Brukner

FOTOGRAFIE

Všechny publikace si můžete objednat prostřednictvím jednoduchého formuláře. Jednotná cena je 250,- Kč za ks. K ceně vám budeme počítat dobírkovné dle aktuálního tarifu České pošty.

15 + 4 =